top of page

Czym jest Bikepacking?

Bikepacking to połączenie wielodniowej jazdy na rowerze i lekkiego plecaka. Zamiast używać sakw lub nosić wszystko w dużym plecaku, Twój zestaw jest przypięty do samego roweru, zwykle w wielu specjalnie zaprojektowanych torbach rowerowych , ale o tym dalej.

Różne metody na Bikepacking

Bikepacking może obejmować dosłownie wszystko, od nocnych biwaków rowerowych po wielodniowe wypady terenowe oraz poważne wyprawy w odległe i trudne terenowo obszary.

Większość rowerzystów korzysta z rowerów górskich - MTB lub rowerów szutrowych ( Gravelowych lub trekkingowych ), aby umożliwić i ułatwić sobie jazdę w różnych warunkach terenowych. Ale niektórzy Bikepackersi przypinają torby do swoich rowerów szosowych na ultralekkie wycieczki długodystansowe. Nie ma złego sposobu na Bikepacking!


Długość wycieczki, lokalizacja, typ roweru, wybór trasy i prędkość, z jaką chcesz jechać, wszystko to określi Twoją markę Bikepackingu. I prawdopodobnie spędzisz każdą następną podróż, próbując zmaksymalizować swoje wrażenia oraz możliwości i zakres.