top of page

sob., 24 cze

|

Gdańsk

Szkolenie BikePackingowe

Na Biwak na Rowerze - Z sakwami czy plecakiem ? To szkolenie odpowie na twoje pytania , nie ważne czy to wypad w teren na jedną noc czy wyprawa na koniec świata ...

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Szkolenie BikePackingowe
Szkolenie BikePackingowe

Czas i lokalizacja

24 cze 2023, 07:00 – 25 cze 2023, 17:00

Gdańsk, 80-283 Gdańsk, Polska

O wydarzeniu

Termin:

24-25 Czerwca 2023

Uczestnicy:

Uczestnikiem może być każda osoba posiadająca sprawny, przeserwisowany  rower  i kask oraz sprzęt biwakowy /Namiot śpiwór , Mata  lub tarp i hamak/ Zdrowa , przygotowana do wysiłku na rowerze.  - Osoba pełnoletnia wpłacając zaliczkę i rejestrując się na naszej stronie , - Osoby w wieku od 12 – 17 lat zgłasza opiekun prawny  .

Wyprawa została tak rozplanowana /dzienny dystans/ , żeby średniozaawansowany Turysta Rowerowy bez problemu dał sobie radę i zdążył nacieszyć oczy przepięknym krajobrazem i atrakcjami regionu ;o)

Uwaga:

Wyjazd z Gdańska

Parking przy PKM Jasień

Region:

Obszar rezerwatu „Kurze Grzędy”

Ostoja położona jest w bardzo ciekawym przyrodniczo, ale i kulturowo - z zachowanym żywym folklorem, odrębnym językiem - regionie Szwajcarii Kaszubskiej. Rezerwat obejmuje śródleśne torfowisko i grupę dystroficznych jezior wraz z przyległym lasem, położone w centralnej części Lasów Mirachowskich. Chroni największe na Pojezierzu Kaszubskim torfowisko wysokie i trzy jeziora obrzeżone wąskim pasem roślinności charakterystycznej dla otwartych torfowisk. Obszar położony jest w strefie krawędziowej Pojezierza Kaszubskiego. Rzeźba terenu, bardzo urozmaicona, została ukształtowana przez lodowiec: falista, z lokalnymi kulminacjami moreny czołowej, miejscami urozmaicona rozcięciami erozyjnymi krawędzi wysoczyzny. Jest tu bogata sieć strumieni o charakterze górskich potoków. Teren ostoi stanowią głównie lasy. Na obszarze występują cenne starodrzewia bukowe. W najwyżej położonych fragmentach strefy krawędziowej wysoczyzny dominują buczyny kwaśne. Są także płaty żyznej buczyny pomorskiej i zbiorowiska grądowe, oraz łęgowe, nawiązujące do łęgu podgórskiego. W obniżeniach znajduje się część zespołu Jezior Potęgowskich, a także kompleks torfowisk wysokich i przejściowych oraz jeziorka dystroficzne. Często otaczone są one przez lasy i bory bagienne. Ostoja obejmuje niewielkie powierzchniowo torfowisko wysokie i przejściowe z fitocenozami boru bagiennego i brzeziny bagiennej.

Program:

::  Dzień 1    - Wyjazd z Gdańska 7.00 – Parking przy PKM Jasień – Etap I   - dystans ok. 50 km   - Szkolenie :

- Schronienie , Sprzęt , Pakowanie , Miejsca do biwakowania,

- Metody obozowania , Bagaż przeciw deszczowy ,

- Ciepło , Ogień. , Owady , Apteczka , Nawigacja   : Ognisko Integracyjne  :  Dzień 2

:: Szkolenie II : - Biwaki Awaryjne , udział w Ultra-Maratonach Rowerowych ,

- Jak Organizować Wyprawy Rowerowe. ; Etap II Start ok. 12.00, koniec etapu Gdańsk PKM Jasień dystans ok. 50km -

w Gdańsku będziemy ok. 16 00

Cena:  150,-

W cenie : - Opieka pilota - Szkolenie z Instruktorem  - Gadżety Bikepackingowe Cena nie zawiera :| - Rowerów, Kasków , Sprzętu Bagażowego ; - Sprzętu Turystycznego /namiotów, karimat, śpiworów itd; - Posiłków; - Serwisu rowerów ; - Ubezpieczeń ;

Rezerwacja :

Rezerwacja  - Szkolenie Opłacamy  do 10 Czerwca 2023

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page